Düşler Konuşursa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Düşler Konuşursa

İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var, dışımda Charlie Chaplin gülüşü...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hayko Cepkin

4 posters
YazarMesaj
PERCY!
Nisan Yağmuru
Nisan Yağmuru
PERCY!

Kadın Mesaj Sayısı : 20

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimePerş. Mayıs 08, 2008 8:11 pm

11 mart 1978'de İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda 2 yıl boyunca şan üzerine eğitim gördü. Cepkin, daha sonra Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Akademi İstanbul'da da bir yıl süresince piyano eğitimi alan şarkıcı, 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına klavyeci olarak başladı.
Sahneyi paylaştığı isimler arasında sırasıyla Öztürk, Ogün Şanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimler vardı. Cepkin ayrıca bu müzisyenlerin bazılarının albümlerinde aranjör ve düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Cepkin, Murathan Mungan'ın sözlerini yazdığı şarkıların farklı müzisyenler tarafından seslendirildiği Söz Vemiş Şarkılar isimli albümde yer alan ve Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi giden" adlı şarkının da düzenlemesini yaptı.
Hayko Cepkin, 2005'te beste ve müziğini kendisinin yaptığı ve evinde kaydettiği şarkıları bir araya getirerek ilk albümünü çıkardı. Alternatif tarzdaki albüm "Sakin Olmam Lazım" adıyla müzik marketlerdeki yerini aldı.
2OO7'de Tanışma Bitti adıyla piyasaya sürdüğü albümünde rock soundlarını ağırlıklı olarak kullanan şarkıcı, albümde gitarist Umut Töre, bas gitarist Poyraz Kılıç ve baterist Murat Cem Ergül'le birlikte çalıştı.
Albüm Hakkında
Sakin Olmam Lazım, Hayko Cepkin tarafından piyasaya sürülen ilk albümdür. Albümün kayıtlarını Hayko Cepkin kendi evinde yapmıştır. Albümdeki parçaların türü tam olarak net olmadığından Cepkin, yaptığı müziğe türübozuk demiştir.

Albümdeki Şarkılar
1. Yarası Saklı*
2. Hüzünle Karışık
3. Son Kez*
4. Görmüyorsun*
5. Eller Aldı
6. Seninki Dert Mi?
7. Boşluk
8. Ben Gideyim
9. Fırtınam*
10. Hangimiz Masumuz
11. Zaman Geçti*

Tanışma Bitti, Hayko Cepkin' in 2007 yılında çıkardığı albümüdür.

Albüm Hakkında
Şiddet içerikli hafif batı müziği!

İlk albümü “Sakin Olmam Lazım” ve bugüne kadar verdiği konser&sahne performanları ile müzik medyası ve dinleyici kitlesi tarafından kabul ve destek gören Hayko Cepkin, yeni albümü ile farklı bir çizginin öncüsü olma yolunda ilerlemeye devam ediyor!

Eylül ayından beri çalışmaları devam eden “Tanışma Bitti” isimli yeni albüm Nisan sonu yayımlanıyor! Tüm beste, söz ve aranjeleri Cepkin’e ait 11 şarkı ve 5 intro’dan oluşan albüm müzikal açıdan çok daha sert olmasına rağmen, senfonik geçişleri ile zengin bir alt yapıya sahip.

Albümün genel konsepti korku.. İşlenen ana tema ise genel olarak insanlığın kendi kişisel korkuları ve kaybetmek. “Bu albümde anlatmak istediğim herşey zaten bugüne kadar defalarca söylendi. Bu sebeple tonlamada farklılık arayışına girdim ve kendime korkuyu daha yakın buldum. Öfkeyi ve korkuyu doğru yere kanalize edebilirsek güçlü bir enerji ile ruhen daha serbest kalabiliriz.” – Hayko Cepkin

Albümdeki Şarkılar
1. Yalnız Kalsın - Intro - 1:02
2. Yalnız Kalsın - 3:29 *
3. 777 - Intro - 1:15
4. 777 - 4:07
5. Bertaraf Et - 2:53
6. Sonra Görüşelim - 5:02
7. Sıkı Tutun - Intro - 0:59
8. Sıkı Tutun - 3:42
9. Kaos - Intro - 1:00
10. Kaos - 3:57
11. Ölüyorum - 3:41
12. Siren - 4:06
13. Melekler - Intro - 0:59
14. Melekler - 3:25
15. Bilmezsin - 4:48
16. Bonus - 10:21

Hayko Cepkin Mturgut007aw6nw1
**Elmyra**
Admin
Admin
**Elmyra**

Kadın Mesaj Sayısı : 118

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 10:12 pm

Nurbişim sağol bilgiler için sevimlismile
Hayko'yu seviyorum ya, olduğu gibi bir insan..
Şarkı sözleri de çok güzel kurukafasmile
https://aftertherain.yetkin-forum.com
PERCY!
Nisan Yağmuru
Nisan Yağmuru
PERCY!

Kadın Mesaj Sayısı : 20

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14, 2008 10:45 am

evet ben de başlarda sevmiyordum ama şarkı söylerken çok farklı normal konuşmalarında daha farklı röpörtajlarını izleyince ben de çok sevmeye başladım şarkıları zaten süper Smile bu arada resim için sağol dansedensmili

Türkçe'ye dikkat!
**Elmyra**
Admin
Admin
**Elmyra**

Kadın Mesaj Sayısı : 118

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14, 2008 11:19 pm

Evet insanlar genelde herkesi dış görünüşüne göre değerlendirdikleri için çok şey kaçırıyorlar. İnsanları tanımadan bilmeden yargılamak hem haksızlık hem de saçma bir olay.. Sözüm sana değil sevimlismile
Bu arada resim hiç önemli değil, her zaman sırıtansmile
https://aftertherain.yetkin-forum.com
XD*ark
Süper Moderatör
Süper Moderatör
XD*ark

Kadın Mesaj Sayısı : 46

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimePtsi Haz. 30, 2008 3:27 am

haykooo : ) başka tabiri yok ...
bu adamı seviyorum ... herkes genelde ilk başta sevmez,açıkcası bende ilk başlarda sevmeyenlerdendim : )
ama onu tanıyınca nasıl ben bu adamı dinlemem,sevmem diye kızdım kendime : )
bu adam anlatılmaz...herkes ilk bakışta anlamaz...
onun için o kadar çok şey yazabilirim ki : )
şarkı sözleri birbirinden anlamlı,birbirinden güzel...onu dinlerken ondan o kadar çok şey öğreniyorum ki : )
ne diyebilirim ki...Very HappyİYİKİ VARSIN HAYKO... (!)
zeineb
Nisan Yağmuru
Nisan Yağmuru
zeineb

Kadın Mesaj Sayısı : 1

Hayko Cepkin Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Hayko Cepkin Icon_minitimeÇarş. Tem. 02, 2008 8:08 pm

ben de ilk başlarda sevmeyenlerdendim daha doğrusu içten içe sevsemde hem kabul etmedim baştan hemde açıkcası çevremdem çekindim çünkü herkes hayko cepkin deyince önce bir ilkiliyor nedense sonrasında bende sevdiğimi artık kabul ettim tabi kuzenimin bunda payı büyük beni bir nevi cesaretlendiren oydu şimdi ise hayko cepkin vazgemediklerim arasında .....hep bizimle ol HAYKO çünkü biz hep seninle ve sende olacağız...

Hayko Cepkin
1 sayfadaki 1 sayfası